Güncel

KONKORDATO SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 
Ankara Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası tarafından(ASMMMO) tarafından Kocatepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde Bütün Yönleri ile Konkordato adlı seminer düzenlendi.
 
Meslek mensuplarının katılımlarıyla gerçekleştirilen seminere Ankara 9. Asliye Mahkemesi Başkanı Ayhan Akyürek, Prof. Dr. Korkut Özkorkut ve SMMM Ali Dursun Koç konuşmacı olarak katıldı.
 
Seminerin Açılış Konuşmasını yapan Oda Başkanı Ali Şahin Konkordato komiserliği için taslak hazırlanırken yer alan ve katkılar sunan konuşmacı Prof. Dr. Korkut Özkorkut'a teşekkür ederek sözüne başladı.
 
İlk etapta Konkordato Komiserliği içinde olması gereken SMMM'lerin olmamasına büyük tepki gösteren Başkan Ali Şahin "gerek açtığımız dava ile gerek aldığımız randevular üzerinden yaptığımız üst düzey görüşmelerle gerekse Oda olarak verdiğimiz Konkordato eğitimleri ile süreci  boş geçirmedik. Geldiğimiz süreçte  aldığımız duyumlara göre SMMM'lerin Konkordato Komiseri olarak atandıklarını duyuyoruz. Verdiğimiz mücadeleden sonuç almamız bizim için mutluluk vericidir."dedi.
 
Yaklaşan yerel seçimlere de değinen Oda Başkanı Ali Şahin şunları söyledi :Meslek mensuplarımız cesur olsunlar. Biz aday olacak arkadaşlarımıza hangi partiden olurlarsa olsunlar ayrım gözetmeksizin destek vereceğiz.Siyasette ne kadar güçlü olursak mesleğimize ve meslektaşlarımıza daha fazla katkı sunarız. Biz büyük bir aileyiz bu hassasiyetimizi muhatap olduğum siyasi yöneticilere sizden aldığım güçle çekinmeden söylüyorum. Kimse bizi yok sayamaz.
 
Oda Sekreteri Naci Alkan 15 Mart 2018 tarihinde yayınlanan 7101 Sayılı İcra iflas Kanunu'na değinerek Konkordato ile ilgili gelişmelerde mesleki anlamda her türlü yasal girişimi Oda Yönetimi olarak yaptıklarını ve aynı zamanda bu konu üzerine eğitimleri de sürdürdüklerini belirtti.


Fotoğraflar