Güncel

SİNCAN - 7020 sayılı Bazı alacakların yeniden yapılandırılması kanunu ile Sosyal Güvenlik Mevzuatında Gerçekleştirilen son düzenlemeler hakkında bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

Odamız ile SGK Ankara İl müdürlüğü Sincan Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Ahmet Remzi Şahin'in katılımı ve Müdür yardımcısı Mehmet İş beyin sunumlarıyla 7020 sayılı Bazı alacakların yeniden yapılandırılması kanunu ile Sosyal Güvenlik Mevzuatında Gerçekleştirilen son düzenlemeler hakkında bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasında oda başkanımız Ali ŞAHİN çok sık yapılandırmalara gidilmesi sürekli bir beklenti yarattığı için oda olarak çok sıcak bakmadıklarını belirtti. Oda hizmetleri hakkında bilgi veren Başkan oda kayıt suretlerinin odaya gelmeden odanın Web sitesinden müracaat edilerek alınabildiğini, ASMMMO Teknloji paketi ile Meslektaşlarımızın 50 GB kurumsal e-posta 1 TB yedekleme alanı en güncel Microsoft Office yazılımını alabileceklerini, isterlerse ayrı ayrı isterlerse paket halinde kullanabileceklerini açıkladı.

Sayın Remzi İş'in düzenlemeler hakkında detaylı ve doyurucu güzel sunum gerçekleştirdi. Yapılandırmanın Hangi borçları kapsadığı, yapılandırmanın neler sağladığı ve avantajlarının neler olduğu  ve taksitlendirmesi hakkında detaylı bir sunum yaptı.Yapılandırmanın hangi hallerde bozulacağı konusunda bilgi verdi. Bundan önceki yapılandırmalardan faydalanıp taksit süreleri sona ermemiş olanların bu kanundan faydalanamayacağını belirttikten  sonra seminer soru cevap kısmıyla devam etti.

Kapanışta söz alan Sincan Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Ahmet Remzi Şahin bu tür bilgilendirme seminerlerine kurum olarak çok önem verdiklerini,seminer yapılacağını sosyal medtadan takip edenlerin kendilerine de bilgilendirme talebinde bulunduklarını belirttikten sonra seminerimiz sona erdi.


Fotoğraflar