Güncel

ANMA

10 KASIM MESAJI

“Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. “diyerek bizlere Çağdaş, Laik, Demokratik ve Sosyal bir Hukuk Devleti bırakan Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yıl dönümünde, minnet ve şükranla anıyoruz. Ülkemizi işgal etmek isteyen emperyalistlere karşı destansı bir istiklal mücadelesi veren milletimiz, Atatürk’ün önderliğinde kazandığı zaferlerle dünyadaki pek çok bağımsızlık mücadelesine ilham kaynağı olmuştur. 

Cumhuriyetimizin ilanıyla birlikte, halkın hâkimiyetini, adaletin tesisini, insan hak ve özgürlüklerinin muhafazasını ve çoğulcu demokratik ilkelerinin eksiksiz uygulanmasını ülkemiz için hedef gösteren Atatürk, halkımızı bu idealler etrafında birleştirmiştir. 

Güçlü bir dünya görüşüne sahip olan Atatürk, doğunun dinamikleri ile batının dengelerini çatışmadan uzak, barışçı bir üslupla harmanlayarak, ülkemizin modern dünyayla bütünleşmesini, değişim ve dönüşümünü sağlamıştır.
Atatürk'ün açtığı yolda bizlere bugün ve yarınlarda düşen görev cumhuriyetimizi ve demokrasimizi güçlendirmek için azami gayret sarf etmektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını bir kez daha şükranla anıyoruz.


Ali ŞAHİN
ASMMMO Başkanı