Tarihçemiz

01 Haziran 1989 tarihinde kabul edilerek, 13 Haziran 1989 tarihinde yürürlüğe giren 3568 sayılı Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanununa göre Geçici Kurul oluşturuldu. Kurul kararları gereğince 13 Ocak 1990 günü yapılan Genel Kurulda Ankara Odası Kurucu Yönetim Kurulu seçimleri yapıldı.

Seçimler sonucunda Kurucu Yönetim Kurulu;

Turhan Veldet Velidedeoğlu
(Başkan)

Ali Rıza YURTSEVER
(Başkan Yrd.)

Mehmet ÇELİK
(Oda Sekreteri)

Ali Rıza KAYBAKİ
(Sayman)

Orhan KARAHASANOĞLU
(Üye)

13 Ocak 1990 günü Odamız açısından tarihi bir gün olmuştur. Türkiye'de ilk kurulan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası unvanını, Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası aldı. Kurucu Yönetim kurulu 09/02/1991 tarihinde, Konur Sokak No:32/9 Kızılay-ANKARA adresindeki binanın 3. Ve 4. Katlarını üyelerinin katkıları ile satın alarak faaliyetini devam ettirdi.

Yönetim Kurulu

Ali Rıza YURTSEVER
(Başkan)

Orhan KARAHASANOĞLU
(Başkan Yrd.)

Mehmet ÇELİK
(Oda Sekreteri)

İlhami AKBIYIK
(Oda Saymanı)

Turan Veldet VELİDEDEOĞLU
(Üye)

Denetleme Kurulu

Şerafeddin AKDEMİR
(Başkan)

İbrahim USLU
(Üye)

Selahattin ÖZER
(Üye)

Disiplin Kurulu

Mustafa KANICI
(Başkan)

Yaşar GÖRGÜLÜ
(Üye)

Ali Rıza KAYBAKİ
(Üye)

Erkan EKİZ
(Üye)

Doğan KAYA
(Üye)

Yönetim Kurulu

Mehmet ÇELİK
(Başkan)

Orhan KARAHASANOĞLU
(Başkan Yrd.)

Veli Özçelik
(Oda Sekreteri)

Osman Kuru
(Oda Saymanı)

Mahir YALÇINKAYA
(Üye)

Denetleme Kurulu

Şerafeddin AKDEMİR
(Başkan)

İbrahim USLU
(Üye)

Aykut SEVİNÇ
(Üye)

Disiplin Kurulu

Müslüm YILDIRIM
(Başkan)

Mustafa KANICI
(Üye)

Bektaş AVCI
(Üye)

Şahin KURTER
(Üye)

Ali GÖZEN
(Üye)

Yönetim Kurulu

Mehmet ÇELİK
(Başkan)

Orhan KARAHASANOĞLU
(Başkan Yrd.)

Ali Metin POLAT
(Oda Sekreteri)

Necmettin KELEŞ
(Oda Saymanı)

Ali GÖZEN
(Üye)

Denetleme Kurulu

Şerafeddin AKDEMİR
(Başkan)

Enis ÇAĞLAR
(Üye)

Aykut SEVİNÇ
(Üye)

Disiplin Kurulu

Faruk GÜÇLÜ
(Başkan)

Nusret KURDOĞLU
(Üye)

Alaattin ARMAN
(Üye)

Zekeriya BEKAR
(Üye)

Ali Rıza ATİK
(Üye)

Yönetim Kurulu

Mehmet ÇELİK
(Başkan)

Veli ÖZÇELİK
(Başkan Yrd.)

Ali Metin POLAT
(Oda Sekreteri)

Necmettin KELEŞ
(Oda Saymanı)

Bahattin SUNAL
(Üye)

Denetleme Kurulu

Haluk Rıza TABUK
(Başkan)

Hasan KILIÇ
(Üye)

Ahmet ELBAŞI
(Üye)

Disiplin Kurulu

Mehmet CAN
(Başkan)

Faruk GÜÇLÜ
(Üye)

Zekeriya BEKAR
(Üye)

Mustafa ÇİPİL
(Üye)

Çetin GÜRER
(Üye)

Yönetim Kurulu

Mehmet ÇELİK
(Başkan)

Necmettin KELEŞ
(Başkan Yrd.)

Ali Metin POLAT
(Oda Sekreteri)

Hüseyin ZORLU
(Oda Saymanı)

Ali ÇETİN
(Üye)

Denetleme Kurulu

Haluk Rıza TABUK
(Başkan)

Yılmaz SEZER
(Üye)

Erol SÖNMEZOCAK
(Üye)

Disiplin Kurulu

Mehmet CAN
(Başkan)

Hasan KILIÇ
(Üye)

Sema OKUMUŞ
(Üye)

Ahmet Kemal KORKMAZ
(Üye)

Çetin GÜRER
(Üye)

Yönetim Kurulu

Ahmet TEKİN
(Başkan)

Mehmet OKKALI
(Başkan Yrd.)

Fikret BAŞ
(Oda Sekreteri)

Arif ÇAĞLAR
(Oda Saymanı)

Salim GÖNÇ
(Üye)

Denetleme Kurulu

M. Naci HARMANCI
(Başkan)

Kabil ÇELTEK
(Üye)

Namık ÖZYILMAZ
(Yılmaz SEZER)
(Üye)

Disiplin Kurulu

Ferhat MENEVŞE
(Başkan)

H. Duran GÖKKAYA
(Üye)

Recep Recai ÇİFTÇİ
(Üye)

Musa ÇAKIR
(Üye)

Nusret FİLİZ
(Üye)

Yönetim Kurulu

Mehmet KOÇ
(Başkan)

Erdal ŞAHİN
(Başkan Yrd.)

Gökhan DEDE
(Oda Sekreteri)

Hacı Embiya DÜĞER
(Oda Saymanı)

Hasan YILDIRIM
(Üye)

Denetleme Kurulu

Hamza İNKAYA
(Başkan)

Yılmaz SEZER
(Üye)

Necati AKBABA
(Üye)

Disiplin Kurulu

Ergin KONUKÇU
(Başkan)

Nusret KURDOĞLU
(Üye)

Yakup Senih DURAN
(Üye)

Adem YÜKSEL
(Üye)

Turgut BAHADIR
(Üye)

Yönetim Kurulu

Mehmet KOÇ
(Başkan)

A.Rıza AKDORA
(Başkan Yrd.)

Selfet BEKTAŞ
(Başkan Yrd.)

Gökhan DEDE
(Oda Sekreteri)

Turgut BAHADIR
(Oda Saymanı)

Denetleme Kurulu

H.Embiya DÜĞER
(Başkan)

Aliye ATAÇ
(Üye)

Ahmet AĞAR
(Üye)

Disiplin Kurulu

Ergin KONUKÇU
(Başkan)

Adem YÜKSEL
(Üye)

Haydar KOÇ
(Üye)

O. Murat TUNA
(Üye)

Erol SÖNMEZOCAK
(Üye)

Yönetim Kurulu

Ali Metin POLAT
(Başkan)

A.Rıza AKDORA
(Başkan Yrd.)

F.Suna ALTINTAŞ
(Oda Sekreteri)

Turgut BAHADIR
(Oda Saymanı)

Hıdır KÖSE
(Üye)

Denetleme Kurulu

Salim AYDOĞAN
(Başkan)

Ramazan ALBAYRAK
(Üye)

Kemal ŞENOL
(Üye)

Disiplin Kurulu

Meral Mut YÜKSEL
(Başkan)

Alaattin ARMAN
(Üye)

Yakup Senih DURAN
(Üye)

Metin BAŞ
(Üye)

Tekin ERCAN
(Üye)

Yönetim Kurulu

Ali Metin POLAT
(Başkan)

Ahmet AKBABA
(Başkan Yrd.)

Hıdır KÖSE
(Oda Sekreteri)

Necmettin KELEŞ
(Oda Saymanı)

Erkan ARSLAN
(Üye)

Denetleme Kurulu

Salim AYDOĞAN
(Başkan)

Cumali ÜLGER
(Üye)

Cafer EĞLENEN
(Üye)

Disiplin Kurulu

İbrahim DİKTAŞ
(Başkan)

Yakup Senih DURAN
(Üye)

Feyzullah BİNGÖL
(Üye)

Naci ALKAN
(Üye)

Metin BAŞ
(Üye)

Yönetim Kurulu

Mehmet KOÇ
(Başkan)

Hasan YILDIRIM
(Başkan Yrd.)

Necmettin KELEŞ
(Oda Sekreteri)

Naci ALKAN
(Oda Saymanı)

Ali Metin POLAT
(Üye)

Mehmet OKKALI
(Üye)

Nevzat AKKAYA
(Üye)

İbrahim ULUSOY
(Üye)

Kemal KAYAOĞLU
(Üye)

Denetleme Kurulu

Ahmet ÖZDEMİR
(Başkan)

Kadir TONBUL
(Üye)

Halis ÇALIŞGAN
(Üye)

Disiplin Kurulu

Nusret KURDOĞLU
(Başkan)

İbrahim DİKTAŞ
(Üye)

Hayrettin ÇELİK
(Üye)

Oğuz Nihat ALKAN
(Üye)

Mustafa ÖNDER
(Üye)

Yönetim Kurulu

Mehmet OKKALI
(Başkan)

Oğuz Nihat ALKAN
(Başkan Yrd.)

Osman VURAL
(Başkan Yrd.)

Nevzat AKKAYA
(Oda Sekreteri)

Arif ÇAĞLAR
(Oda Saymanı)

Mehmet KOÇ
(Üye)

Hasan YILDIRIM
(Üye)

Necmettin KELEŞ
(Üye)

Naci ALKAN
(Üye)

Denetleme Kurulu

Halit YILDIZ
(Başkan)

Bülent KAPLAN
(Üye)

Kadir TONBUL
(Üye)

Disiplin Kurulu

Mustafa ÖNDER
(Başkan)

Nevin ÇİMEN
(Üye)

Mücahit ALTUNOK
(Üye)

Kezban KELEŞ
(Üye)

Hayrettin ÇELİK
(Üye)