Değerli Meslektaşlarımız;

Genel Kurul’da sizlerden aldığımız güçle bu onurlu görevi en iyi şekilde yapma gayreti içinde olacağız.

Her koşulda Cumhuriyetimize, laik ve demokratik hukuk devletine, mesleğimize ve meslektaşımıza sahip çıkacağız.

Dünyamız ve ülkemiz Covid-19 salgını nedeniyle zor günler yaşamaktadır. Eğer önlemler daha fazla artırılmaz ise önümüzdeki günlerde hastalığın nereye savrulacağını kestirmek zor görünüyor.

Meslektaşlarımız salgın nedeniyle geçtiğimiz günlerde çok zor günler yaşamıştır. Yaşamaya da devam etmektedir. Türkiye genelinde bir çok meslektaşımız Covid-19 salgını nedeniyle yaşamını kaybetmiş durumda. Yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımızı ve meslektaşlarımızı saygıyla anıyorum. Pandemi süresince canları pahasına çalışan ve bu uğurda yaşamını yitiren Sağlık çalışanlarının hakkını teslim etmek zorundayız. Onlara sizlerin aracılığıyla bir kez daha minnettar olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Değerli Meslektaşlarımız,

Covid-19 süreci bizlere evimizden çalıştığımız günleri yaşattı. Bu süreçte dijitalleşmenin ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmış bulunuyor. Meslektaşlarımızın bu duruma uyum sağlamaları, mesleki gelişimimiz açısından çok önemli bir durumdur. Salgın nedeniyle kısıtlamaların başladığı günden itibaren evlerimizde Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği ve verilmesi gereken her türlü beyannameleri verdik. Son süreçte -her ne kadar kaynakta kesilsin dedikse de- Geri Kazanım Katılım Beyannamelerini de verdik.

Meslek örgütümüz, meslektaşlarımız sayesinde Ülkemize Değer Katmaya devam etti. Elini taşın altına koymaktan çekinmeyip, Ülke ekonomisinde ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi.

Değerli Meslektaşlarımız,

Bizler bu kadar sorumluluğu alıp, hayatımızı ortaya koyarken haklı taleplerimizden öne çıkanlardan bir kısmının karşılık bulmasını isterdik.

Yıllardır meslek örgütümüz;

KDV indirimi,
Mali tatilin uygulanabilir olmasını,
Büro Standartları (KOTA),
4.Dönem Geçici Vergi Kaldırılması,
Meslek mensubu olmak isteyen Stajyerlerimizin SGK primleri ve vergilerinin Devlet tarafından karşılanması taleplerimiz gündemde yakıcı bir şekilde çözüm bekliyor.

Değerli Meslektaşlarımız,

Mesleğimizi ilgilendiren konularda çalışmalar yapılırken, ilgili kamu kurumlarının da mutlaka meslek örgütümüzün görüşlerini alması çalışmaların başarıya ulaşması açısından önemlidir. Meslek ortak paydamız meslektaşlarımız bizim için değerlidir.

Bizler ASMMMO olarak meslektaşlarımızın her türlü görüş ve önerilerine açık, birlikte üreten birlikte yönetme arzusu içerisinde olan büyük bir aileyiz.

Sağlık ve mutluluk dolu güzel günler dileriz.

Sevgi ve saygılarımızla.


Turgut BAHADIR
Oda Başkanı