Meslekte Açılım ve Yeni Ufuklar” ile “2016 Yılı Gelir Vergisi Beyanname Düzenleme Semineri Gerçekleştirildi

news-details

1 Mart 2017 Çarşamba günü saat 13.00’te Kocatepe Kültür Merkezi’nde “Meslekte Açılım ve Yeni Ufuklar” ile “2016 Yılı Gelir Vergisi Beyanname Düzenleme” konulu iki seminer  gerçekleştirildi.

Seminere geçilmeden önce TURMOB Başkanı Prof Dr. Cemal YÜKSELEN ile ASMMMO Başkanı Ali ŞAHİN birer konuşma yaptılar.

TURMOB Başkanı Prof Dr. Cemal YÜKSELEN yaptığı konuşmada meslek mensuplarının sorunlarını bildiklerini, beyanname verme sürelerinin uzatılması gibi güncel soruların çözümünün yanı sıra sürekli eğitimi ön planda tuttuklarını her girişimlerinde kolektif çözüm odaklı davranacaklarını açıkladı.

ASMMMO Başkanı Ali ŞAHİN ise 4. Dönem geçici verginin Maliye Bakanlığı tarafından kaldırılması yönünde açıklamalar yapılmış olmasına rağmen hala sürdürülmesini doğru bulmadıklarını açıkladı.

Doç Dr. Zafer Sayar tarafından “Meslekte açılım ve yeni ufuklar, Mesleki uzmanlaşma alanlarının tanıtımı “ Başlıklı sunumunda; Küreselleşme, Uzmanlaşma gibi temel konular üzerinde dururken Değerleme Uzmanlığı Derecelendirme uzmanlığı, İç Denetçilik, Raporlama uzmanlığı, Muhasebe standartları uzmanlığı gibi yeni iş kolları hakkında bilgiler verdi.

Her yıl mart ayında yapılan gelir vergisi beyannamelerinin doldurulmasına yönelik uygulama ve özellikli konular semineri yine yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. YMM Murat YILDIZ ve SMMM Serkan KUMDAKÇI tarafından yapılan sunumlar sonunda meslek mensuplarının sorularının cevaplanmasından sonra seminer tamamlandı.

Video ve Sunumlar İçin Tıklayınız..

İçerik Fotoğrafları

Sosyal Medyada Paylaş