Organize Sanayi Bölgeleri, Küçük Sanayi Siteleri ve Sanayi Kuruluşları Mesai Saatleri Hk.

news-details

Organize Sanayi Bölgeleri, Küçük Sanayi Siteleri ve Sanayi Kuruluşları Mesai Saatleri Hk.

 

T.C. Ankara Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 09.11.2020 tarih ve 2020/79 nolu kararı ile yayınlanan aşağıda belirtilen ifade yer almaktadır.

“İlimizde faaliyet gösteren Organize Sanayi Bölgeleri, Küçük Sanayi Siteleri ve Sanayi Kuruluşları için 16.11.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere mesai saatlerinin 07.00-16.00 olarak düzenlenmesine, vardiya saatlerinin de buna göre teselsül ettirilmelerine”

         Bu durumun meslek mensuplarımızın çalışma koşullarına uymaması sebebiyle yetkili Vali Yardımcısı ile görüşme yapılmıştır. Yaptığımız görüşme sonucunda;

         Serbest Meslek Erbaplarının  07.00 – 16.00 çalışma saatlerinden muaf tutulması gerektiğini şifahi olarak ifade ettik.

Sayın Vali Yardımcısı bu konu ile ilgili çalışma yapıp yeni bir düzenleme yapacaklarını belirtti. Bu süreçte meslektaşlarımızın 16.00 dan sonra yaptıkları çalışmada herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmaları söz konusu olduğunda yetkililere vardiya veya mesai yaptıklarını söylemelerinin yeterli olacağı ve herhangi bir cezai işleme maruz kalmayacakları ifade edildi. Aksi bir durum söz konusu olursa Meslektaşlarımızın Odamıza müracaat etmelerini önemle rica ederiz.

Saygılarımızla.

 

Turgut BAHADIR

Başkan

Sosyal Medyada Paylaş