SEMİNER

news-details

ASMMMO SEMİNERİNE REKOR KATILIM
 
 
Ankara Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) tarafından Kocatepe Kültür ve Kongre Merkezinde E-Defter, E-Fatura, Vuk Tebliği ve Değişikliği içerikli E-İşlemlerle ilgili seminer düzenlendi. Seminer son yılların en büyük katılımına sahne oldu.

GİB Daire Başkanı Abdullah Karaboyacı ile SMMM Luca Proje Koordinatörü Cenk İçer'in konuşmacı olarak katıldığı seminerin açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Ali Şahin,

“Yeni vergi düzenlemeleri hakkında bilgi verirken esas sorunun az kazanandan az çok kazanandan çok vergi alınması gerektiğini” söyledi. Ülkemizde son on beş yılda adaletsiz bir vergi olan asgari ücretliden de iş adamından da aynı oranda tahsil edilen dolaylı vergilerin oranının % 75’lere dayandığını dolaysız vergilerin ise % 25’lerde kaldığını bu döngünün tersine çevrilmesi zamanı diğer önlemlerin sadece palyatif çözümler olacağını belirtti.

Bir meslek mensubunun buradan daha büyük toplantı salonuna ne zaman kavuşacağız sorusuna karşı şunları söyledi: Çukurambar'da bir arsamız var ve onun ruhsatını aldık. Yeni yapacağımız merkez binamız 10 Milyon Yeni Türk Lirasına mal oluyor. O binamızda otoparkımız, 1000 kişilik konferans salonumuz ve personelin çalışacağı idari hizmet bölümü ve derslikler olacak. Arazimizi kiralayarak ruhsatımızı aldık. Kira sözleşmemiz bittikten 1-2 yıl içinde yeni merkezimizi yapabiliriz. Bu projemizin finans kaynağı sizlersiniz. Çünkü sizlerden alacağımız aidat tutarı 10 Milyon TL'nin üzerinde. Bu konuda vereceğiniz desteğe şimdiden teşekkür etmek istiyorum dedi.

GİB Daire Başkanı Abdullah Karaboyacı ile SMMM Luca Proje Koordinatörü Cenk İçer’e katkılarından dolayı teşekkür etti.

İçerik Fotoğrafları

Sosyal Medyada Paylaş